צור קשר:

שם
דוא"ל
טלפון

בטחון ואבטחה

כמו כל טכנולוגיה חדשנית ופורצת דרך, גם מערכות בית חכם נרכשו בתחילת הדרך למרה מסוימת ועם הזמן, הפכו שימושיות יותר ויותר גם בתהליכים ומהלכים שבתחילה כלל לא היוו את המטרה לעניין. במקרה שלנו, מדובר בבטחון ואבטחה בבית או בעסק. מערכות הבית החכם, אשר שולטות בצורה מרשימה על הבית כולו, יכולות לשמש גם כרשת האבטחה שלו - רשת יעילה ומהודקת למדי.

בעזרת כמה צעדים פשוטים יחסית, אפשר לרתום את המערכת כולה לטובת יצירת רשת אבטחה מצוינת, שתהווה הרתעה והתראה מושלמת נגד גנבים ופריצות. למעשה, היא תאפשר לכם לדעת בוודאות שאתם מוגנים, גם כשאתם נמצאים במרחק אלפי קילומטרים מהבית הפרטי שלכם או מהמשרד. איך? בעזרת ביצוע הצעדים הבאים:

בחירת הרכיבים

כאמור, בית חכם בוא בית שבו ישנה מערכת או מספר מערכות אשר שולטות על כלל המכשירים החשמליים שבו. מערכות כאלו יכולות לכלול גם שלל רכיבים אשר יסייעו לשמור על הבית ולאבטח אותו, וביניהם:

מצלמות האבטחה הן כידוע חלק בלתי נפרד מכל מערכת אבטחה, אך כאשר אלו הופכות לחלק ממערכת הבית החכם, יש להן אפקט משמעותי יותר: ניתן לחבר אותם למערכת השליטה של הבית החכם, לשדר תמונות אפילו לסמארטפון שלכם ולדאוג שתוכלו להזיז אותן גם באמצעות שליטה מרחוק.

גם החיישנים הם חלק בלתי נפרד ממערכות כאלו, אך האם החיישנים כפי שהם מספקים את התוצאה הנדרשת? לא ולא. בעזרת מערכת חשמל חכם, ניתן להפיק מהם את המיטב. לדוגמא: ישנם חיישני נפח שיכולים 'להרגיש' מתי מתקרב לבית חתול תמים, ומתי זהו פורץ. את המערכת ניתן לתכנת כך שתגיב בצורה שונה לדמויות שונות אשר נמצאות סביב הבית. דוגמא נוספת: ניתן לשלב בין החיישן למערכות אחרות, כך שכאשר הוא 'חש' בדמות חשודה, הוא יורה למערכת להודיע על כך לבעלים ולמוקד האבטחה.

ניתן לרתום את יתר המערכות החשמליות לטובת יצירת מערכת איכותית ואפקטיבית. כך, המערכת תוכל להפעיל את התאורה החיצונית כשתזהה איום, או לנעול את השערים והדלתות באותו מקרה. כאן, זה לא מסתכם אך ורק בהשמעת אזעקה - ניתן לעשות הרבה יותר, בעזרת שלל המערכות עליה שולט ה'מוח' העיקרי.

התכנון

כמובן שחייבים לבצע את כל אלו על ידי תכנון מוקפד, בעזרת אנשי מקצוע מומחים לעניין. כל איש מקצוע יספר לכם שמומלץ לבצע את העבודות העיקריות בהקשר זה כאשר בונים בית חדש, אך אל תדאגו: כיום ניתן להקים מערכות משוכללות כאלו גם בבתים קיימים, ולהשיג את אותן תוצאות.

העניין המרכזי בתכנון, הוא לדעת כיצד להתאים את אופי המערכת למאפייני הבית. לכן, חשוב להיפגש עם איש מקצוע שיכיר את הבית היטב ויבחן אותו בקפידה. איש מקצוע כזה עשוי לעלות על רעיונות ולהציע לכם הצעות שכלל לא חשבתם עליהן, וישדרגו פי כמה את האפקטיביות של המערכת.

תרחישי ביטחון

מערכות כאלו, יותר מכל מערכת אחרת, חייבות להסתמך על תרחישים, כלומר: על מה יקרה אם. אלו מערכות חכמות כל כך, עד שאפשר לתכנת אותן לכמה תרחישים שתרצו במקביל, ואף להתנות פעולה מסוימת במצב מסוים.

בדרך זו, אתם בונים לעצמכם מערכת בית חכם אשר יוצרת מערך אבטחה שיכול להחליף צוות שלם של מאבטחים בשר ודם. זו מערכת שלא נחה או עוצמת עין לרגע, לא מאבדת מחדותה ומספקת לכם דיווחים בזמן אמת, ללא שהיות. גם הפורצים המנוסים ביותר יחשבו פעמיים האם להתעסק איתה.

חשמל חכם

חשמל חכם

מערכת המאפשרת חיסכון בחשמל תוך שמירה על בטיחות, נוחות ובקרה.

מערכות שליטה ובקרה

שליטה ובקרה

מערכת המאפשרת שליטה מיטבית על כל מערכות הבית באמצעות שלט אחד

בטחון

בטחון

מערכת בית חכם מאפשרת מגוון תרחישים שיסייעו לכם בשמירה על ביטחון הבית

אודיו וקולנוע ביתי

קולנוע ביתי

מערכות קולנוע ביתי ואודיו מתקדמות ליצירת חוויה קולנועית בבית.

מערכות תקשורת

תקשורת

מערכת תקשורת משולבת באינטרקום טלוויזיה שמקנה שליטה בסביבה הביתית.