צור קשר:

שם
דוא"ל
טלפון

בית חכם לקשישים או מוגבלים

בית חכם נועד, ברמה הכללית, להפוך את החיים שלנו לפשוטים הרבה יותר. אלא שעבור אוכלוסיה מסוימת, המעלות שלו רבות עוד יותר. הכוונה שלנו היא לקשישים או לבעלי המוגבלויות, אשר עבורם הבית יכול, לעיתים, אף להציל חיים.

הנה מספר יתרונות מרכזיים של הבית החכמים עבור אוכלוסיה זו:

 1. הגברת העצמאות של הקשיש או המוגבל

  הנקודה החשובה ביותר ביחס למערכות הבית החכם, היא מגוון האפשרויות הרב שהן מאפשרות בהפעלת המכשירים השונים. עבור קשישים ובעלי מוגבלויות, ברור כי המצב לא תמיד מאפשר שיטוט בבית, ולחיצה על המתגים או כפתורי ההפעלה השונים. לעומת זאת, הבית החכם מאפשר התאמה של הפעלת המכשירים לצרכי הדיירים: למשל, זיהוי באמצעות חיישנים מיוחדים מי נמצא בכל חדר נתון, והתאמת מכשירי החשמל לכך.

  גם העובדה שניתן לשלוט על הבית באמצעות הטלפון הנייד, או אפילו האינטרנט, מסייעת בוודאי להתנהלותם של אלה שמוגבלים בתנועה. בלחיצת כפתור, יכול בעל המוגבלות לשלוט על התריסים, להדליק את המזגן וכן הלאה, מה שנבצר ממנו במצבים אחרים.

 2. יעילות בניהול הבית

  אחת ממילות המפתח ביחס למערכות הבית החכם היא יעילות. כשזה נוגע לקשישים ולבעלי המוגבלויות, מילה זו מקבלת חשיבות רבה עוד יותר: הם לא בהכרח יכולים להגיע וללחוץ על המתגים השונים. דבר זה מביא, לא פעם, לבזבוז כספים משמעותי על מכשירי חשמל שפועלים, למעשה, ללא כל סיבה.

  מכאן, נובע כי בית חכם, מעבר לעלות ההתקנה הראשונית, עשוי לצמצם את הוצאות החשמל החודשיות בשיעור משמעותי. כאמור, אצל הקשישים, שלא מסוגלים לתפעל את המכשירים עקב המגבלות הפיזיות, החיסכון הוא משמעותי עוד יותר, מה שמגדיל את כדאיות המעבר שלהם לבית החכם.

 3. מערכות התרעה אוטומטיות

  טענו מעלה כי בכוחו של הבית החכם להציל חיים. כדי להיכנס לעובי הקורה, ראוי להתייחס למערכות ההתרעה האוטומטיות, אשר נועדו להגן על הבית מפני פורצים, כמו גם שריפות ומצבי חירום אחרים. המערכות יזהו את התרחיש הזה, ויפעלו בהתאם: למשל, בעת שריפה תתבצע שורה של פעולות חשובות, לרבות פתיחת הדלתות או החלונות, ניתוק החשמל וכן הלאה. מכאן ועד הצלחת חיים של ממש, הדרך לא ארוכה כלל.

 4. אפשרות להזעקת עזרה

  בנוסף על כל אלה, הרי שבאמצעות מערכות הבית החכם יכול הקשיש או בעל המוגבלות להזעיק עזרה במהרה – וידוע שכל שניה חשובה במצבי חירום. באפשרותו ליצור קשר עם גורמי הביטחון בלחיצת כפתור, לפתוח את הדלת כדי לאפשר חילוץ מהיר שלו וכן הלאה.

  נשמע לכם מנותק מהמציאות? העובדות מראות אחרת. בשנים האחרונות, היינו עדים למספר מקרים בהם תרחישים אלה התממשו, והסתיימו בצורה טובה בזכות מערכות הבית החכם.

 5. התאמת טמפרטורה

  הנקודה האחרונה אליה נתייחס לא נועדה להציל חיים, אבל בהחלט יכולה לשפר אותם. הכוונה היא להיבט משמעותי ביותר של מערכות הבית החכם, והוא השליטה על הטמפרטורה בבית – ושוב, לקשישים ולבעלי מוגבלויות יש קושי של ממש בכך.

  כאשר מערכת הבית החכם תזהה רוח חזקה בחוץ, למשל, היא תסגור את תריסי הבית. דוגמא נוספת היא כיבוי הממטרות, מחוץ לבית, במקרה של גשם. הכול בהתאם להגדרת המערכת, ולצרכים של האדם המתגורר בתוך הבית.

חשמל חכם

חשמל חכם

מערכת המאפשרת חיסכון בחשמל תוך שמירה על בטיחות, נוחות ובקרה.

מערכות שליטה ובקרה

שליטה ובקרה

מערכת המאפשרת שליטה מיטבית על כל מערכות הבית באמצעות שלט אחד

בטחון

בטחון

מערכת בית חכם מאפשרת מגוון תרחישים שיסייעו לכם בשמירה על ביטחון הבית

אודיו וקולנוע ביתי

קולנוע ביתי

מערכות קולנוע ביתי ואודיו מתקדמות ליצירת חוויה קולנועית בבית.

מערכות תקשורת

תקשורת

מערכת תקשורת משולבת באינטרקום טלוויזיה שמקנה שליטה בסביבה הביתית.