עוד בנושא חשמל חכם:

צור קשר:

שם
דוא"ל
טלפון

גלאים וחיישנים

כמה שאנחנו אולי אוהבים כלבים, הטכנולוגיה כבר מזמן עקפה אותו בתור החבר הכי טוב של האדם. טכנולוגיות של בית חכם או חשמל חכם מאפשרות לנו לחסוך כסף ואנרגיה ולעזור במאבק למען כדור-ארץ נקי ובריא יותר. עם טכנולוגיות של חיישנים וגלאים הבית שלנו יהיה פשוט יותר, אינטואיטיבי יותר, ומתוחכם יותר.

גלאי לשליטה על האור בבית

אנשים רבים מהססים להתקין גלאי לשליטה על האור בבית. "אבל מה אם האור ייכבה כשאנחנו באמצע ארוחה?" היא שאלה פופולארית או "מה אם אנחנו יוצאים מהחדר לרגע, האור ייכבה מיד?"

שיקולים אלו הם הגיוניים ונכונים, אבל הם נובעים מחוסר הבנה של הטכנולוגיה, אשר מאפשרת לנו גמישות רחבה הרבה יותר ממה שאנחנו אולי חושבים. בכל זאת, לא מדובר בטכנולוגיה צעירה בת שנה אלא במערכות שכבר התגברו על החספוס והבעיות הראשוניות שאפיינו אותן.

גלאי תנועה מתוכנתים לזהות תנועות קלות ביותר. לכן, אם גלאי התנועה מכוון על שולחן האוכל בבית, מספיק שנזוז מעט בשביל לקחת קצת מלח בשביל שהם יזהו שזזנו. אם אנחנו עדיין בספק, אפשר גם לתכנת הגדרות שונות - למשל, שבשעה שבה אנחנו בדרך כלל יושבים לאכול טווח כיבוי האור יהיה ארוך יותר ולכן הדאגה תוסר מלבנו.

טכנולוגיה של גלאי פוטו-צל מאפשרת גם לקבוע כמה עוצמת האור הקיימת בבית תשפיע על האור שנורות הבית יפיקו באמצעות שליטה על הדימרים. בנוסף, אפשר גם לתת את השליטה על התריסים של החלונות ובכך לשמור על אחידות קבועה באור בבית.

אפשרות נוספת היא לתכנת מידות אור שונות על פי שעת היום. למשל, בערב או בשעות הבוקר המוקדמות אפשר להחליט שהאור שיופק מהנורות יהיה חלש יותר ויותר קל על העיניים העייפות. החיסכון בחשמל – עצום.

כשאנשים נשאלים לגבי ההיסוס שלהם לגבי התקנת גלאים לשליטה על האור בכניסה הראשית, אפשר לשמוע את הטענות הקבועות "אבל האור נכבה מהר מדי!" או "מדכא להגיע הביתה כשחדר הכניסה חשוך".

הטיעונים האלו נכונים, אבל, שוב, אפשר לתכנת הכול, ולמשל לקבוע פרק זמן ארוך יותר לפני שהאור נכבה כדי להתאים לצרכים שלנו, או לקבוע שמשעה מסוימת האור יהיה דולק תמיד - אבל כך לא נשאיר את האור דולק מהרגע שבו אנחנו יוצאים לעבודה בבוקר עד שובנו עם ערב.

חיישנים לשליטה על המיזוג בבית

טכנולוגיות של בית חכם יכולות גם לעזור לנו בשליטה על הטמפרטורה בבית. למה לשבת בקור בגלל שאין לנו כוח למצוא את השלט המציק של המזגן שתמיד נעלם, או לבזבז חשמל על מיזוג הבית כי אנחנו לא רוצים לחזור לבית קר או חם מדי כשאנחנו חוזרים מהעבודה? חיישני טמפרטורה יכולים להתאים את עצמם לצרכים שלנו, למזג-האוויר בחוץ, וגם למצב-הרוח שלנו. לפעמים בא לנו שיהיה קצת חם, ולפעמים בא לנו קצת קרירות. אבל במקום למות מחום או להקפיא את עצמנו, חיישני טמפרטורה יעזרו לנו למצוא את שביל הזהב.

כשנסתכל בחשבונית החודשית מחברת החשמל אנחנו נשים לב שההוצאה שלנו פוחתת משמעותית. הדלקת האור ושימוש במזגן הם הדברים שאנחנו מבזבזים עליהם הכי הרבה כסף, וזה יספק לנו חיסכון מהיר ופשוט. בנוסף, רגשות-האשם שלנו על הנזק שאנחנו עושים לכדור הארץ יפחתו משמעותית.

לקריאה נוספת על חשמל חכם:

חשמל חכם

חשמל חכם

מערכת המאפשרת חיסכון בחשמל תוך שמירה על בטיחות, נוחות ובקרה.

מערכות שליטה ובקרה

שליטה ובקרה

מערכת המאפשרת שליטה מיטבית על כל מערכות הבית באמצעות שלט אחד

בטחון

בטחון

מערכת בית חכם מאפשרת מגוון תרחישים שיסייעו לכם בשמירה על ביטחון הבית

אודיו וקולנוע ביתי

קולנוע ביתי

מערכות קולנוע ביתי ואודיו מתקדמות ליצירת חוויה קולנועית בבית.

מערכות תקשורת

תקשורת

מערכת תקשורת משולבת באינטרקום טלוויזיה שמקנה שליטה בסביבה הביתית.