עוד בנושא חשמל חכם:

צור קשר:

שם
דוא"ל
טלפון

חשמל חכם

תארו לעצמכם בית אשר תוכלו לשלוט במערכות שונות בו מרחוק, אפילו ממדינה אחרת. דמיינו דירה שבה אפשר בתנועה אחת לכבות את כל האורות או את כל מכשירי החשמל. הפליגו עוד על גלי החלום, וגבשו לעצמכם תמונה של חלל פרטי, שמערכות החשמל בו מסוגלות להחליט בעצמן מתי לכבות מערכות שאין בהן צורך באותו רגע. עכשיו התעוררו מהחלום, ותראו מולכם את המציאות. זהו החשמל החכם.

מערכות חשמל חכמות מיועדות להקל על חיינו עוד יותר ממה שמקלה הטכנולוגיה הקיימת והנפוצה כיום ולהפוך אותם למתוחכמים יותר מאי פעם, לכל הפחות בבית שלנו או במשרד הפרטי. אם היום חימום אוכל והקפאתו, ניקוי בגדים וייבושם, טחינת מזון והשגת אור מלא גם באמצע הלילה נחשבים לעניין של מה בכך - בעוד כמה שנים, החשמל החכם צפוי להיות כזה. נותר רק להקדים את המאוחר ולהתקין מערכת כזו בבית עוד היום.

אז מהו חשמל חכם?

אם כן, חשמל חכם הוא למעשה שם כולל למערכות מורכבות אשר חולשות על כל התשתית החשמלית בבית, במשרד או בכל חלל סגור אחר. מערכות אלו מאפשרות לשלוט בצורה קלה על כל אותן יחידות חשמליות, כך שבמקום להפעיל כל מכשיר בפני עצמו, ניתן 'לנצח על התזמורת' כולה, בתיאום מושלם.

כך, יכול בעל הבית אשר כולל מערכת חשמל חכם לקבוע כיצד ייכבה האור, מה יפעיל את הדוד החשמלי ובאיזה תזמון תופעל מכונת הכביסה; הוא יכול לקבוע התניות להפעלת מכשירים שונים ולהחליט, כאמור, שהמערכת תוכל 'להחליט' בעצמה מתי לכבות ולהפעיל מערכות שונות. מערכת כזו היא יותר מאשר שלט או מפתח אוניברסלי לכל המערכות בבית - היא המאסטר, המרכיב אשר קובע כיצד הכל ייראה ויפעל.

כדי להבין לאן התחום הזה הולך, מספיק להציץ למה שמציעות שתי חברות בתחום. האחת מהן מוכרת מאוד, LG, אשר מציעה את ליין מוצרי ה-ThinQ, והשנייה - SAVANT, אשר משתפת פעולה ביתר שאת עם חברת אפל ליצירת בית חכם מתוחכם מאי פעם.

היתרונות של חשמל חכם

מוצרים בשוק החשמל החכם

כדי להבין מהו בדיוק השוק הזה, חשוב לדעת גם אילו מוצרים נמכרים בו. ובכן, המערכת עצמה מותקנת ברוב בין קירות הבית ולכן, כדאי לעשות זאת במהלך הבנייה עצמה, אז החיווטים השונים יוטמנו בין הכתלים ולא ייראו לעין.

בפועל, המערכות אלו משתמשות בכמה רכיבים חכמים עיקריים, שמאפשרים לה להציע לבאי החלל יכולות משוכללות כל כך:

חשמל חכם

חשמל חכם

מערכת המאפשרת חיסכון בחשמל תוך שמירה על בטיחות, נוחות ובקרה.

מערכות שליטה ובקרה

שליטה ובקרה

מערכת המאפשרת שליטה מיטבית על כל מערכות הבית באמצעות שלט אחד

בטחון

בטחון

מערכת בית חכם מאפשרת מגוון תרחישים שיסייעו לכם בשמירה על ביטחון הבית

אודיו וקולנוע ביתי

קולנוע ביתי

מערכות קולנוע ביתי ואודיו מתקדמות ליצירת חוויה קולנועית בבית.

מערכות תקשורת

תקשורת

מערכת תקשורת משולבת באינטרקום טלוויזיה שמקנה שליטה בסביבה הביתית.