צור קשר:

שם
דוא"ל
טלפון

מהו בית חכם?

יותר ויותר אנשים מגלים שהבית החכם זה לא מושג שנלקח מכתבי של מדע בדיוני. בית חכם הוא מושג נפוץ שהולך ותופס תאוצה בכל רחבי העולם, ובישראל בפרט. מדובר בטכנולוגיות שמאפשרות לנו לצעוד קדימה ולהתאים את עצמנו לקצב המשתנה של העולם.

מה מושך כל כך בבית חכם?

נראה שזו היכולת המדהימה לשלוט בכל כך הרבה פעולות של הבית באמצעות מסכי מגע, לחצנים נוחים ונגישים המותאמים לנו ולצרכים שלנו. למה להיתקע מאחור כשהטכנולוגיה שתאפשר לנו לחיות חיים נוחים יותר ובטוחים יותר בהישג ידינו?

מה זה בית חכם?

בית חכם זה שם כללי למכלול טכנולוגיות המאפשרות נגישות גדולה ונוחה יותר לכלל המרכיבים בבית. אפשר לנחש שהרבה אנשים ששומעים את המושג הזה חושבים מיד על מסך טלוויזיה ענק ועל מערכת סאונד ביתית.

אלו אכן מרכיבים משמעותיים, אבל הבית החכם הוא מושג שמכיל בתוכו הרבה יותר מכך.

המושג נוגע לדברים כמו המזגן, מערכת האבטחה, חשמל חכם, מחשבים ביתיים, שימוש בטלפון, מערכת אינטרקום לכל הבית ואפילו שליטה על הוילונות והתריסים!

איך החיים שלנו ישתנו?

החיים שלנו ישתנו כמה שנרצה שהם ישתנו. הטכנולוגיה מאפשרת לנו להפוך את חיינו מן הקצה אל הקצה - תקשורת באמצעות מערכת אינטרקום מתקדמת בכל רחבי הבית, למשל. אבל היא גם מאפשרת בחירה צנועה יותר לשמרנים יותר שבינינו - שום דבר קיצוני לא משתנה אם אנחנו נפתח את התריסים באמצעות לחצן ולא באמצעות חוט שנקרע פעמיים בשנה. השינוי היחיד הוא בנוחות שלנו.

באמצעות מסכים חכמים שמאפשרים שליטה בכל רחבי הבית ובקרה על חדר הילדים, הכניסה לבית והגינה, נוכל להרגיש הרבה יותר בטוחים בבית שלנו. תחושת הביטחון תשרה עלינו רוגע ותעשה את חיינו לקלים יותר וטובים יותר. הקלות שבה נוכל לטפל בתחזוקת הבית תחסוך לנו זמן יקר. יש מי שיגיד: אין חכם כבעל ניסיון. עכשיו צריך להגיד: אין חכם כבעל בית חכם!

אבל זה מתאים לכל אחד?

התשובה לשאלה היא- וודאי! בגלל שהמושג בית חכם הוא כל כך רחב היקף, הוא מאפשר פתרונות לבית של כמעט כל אחד ואחת מאיתנו. מגוון מחירים ומוצרים יבטיחו לנו פתרונות לשלל מטרות. ביניהן, למשל האפשרות לצמצם את צריכת החשמל והמים, ובכך גם לחסוך בהוצאות וגם לתרום לאיכות הסביבה.

מכיוון אחר, חובבי הטכנולוגיה השרופים אשר מחפשים כל גאדג'ט חדש שיוצא ירצו לחטוף כל מה שהם יכולים. שעון מעורר מובנה לתוך המערכת האלקטרונית של הבית, בקרת טמפרטורה אוטומטית בכל רחבי הבית, שליטה בטלוויזיה, בתריסים ובשער החניה בלחיצת כפתור - כל אלו ועוד מוצעים לנו ואנחנו רק צריכים לבחור. אם אתם חוששים ממכשירים אלקטרוניים ומחשבים, כדאי שתדעו עד כמה פשוט כל העניין הזה לתפעול.

זה מתאים לכל בית?

גם כאן התשובה היא כן. טכנולוגיות שמקלות על תחזוקת הבית יכולות להתאים לבית צמוד קרקע, אבל הן גם יכולות בקלות לספק פתרונות לדירה הפרטית שלנו. אנחנו לא צריכים שער חניה פרטי כדי שנוכל להשתמש בטלוויזיה חכמה, ואנחנו לא צריכים בית צמוד קרקע כדי שנוכל להיעזר במערכת חשמל חכמה.

כשאנחנו שוקלים לעשות שיפוץ של הדירה כדי שנחשוב גם על שדרוג לטכנולוגיות של בית חכם. התקנת מערכות חכמות בבית קיים אפשרית ממש כמו התקנתן תוך כדי בנייה של בית חדש. התוצאה בשני המקרים תהיה זהה – איכות חיים, נוחות מקסימלית, חיסכון משמעותי בהוצאות ותרומה לאיכות הסביבה.

חשמל חכם

חשמל חכם

מערכת המאפשרת חיסכון בחשמל תוך שמירה על בטיחות, נוחות ובקרה.

מערכות שליטה ובקרה

שליטה ובקרה

מערכת המאפשרת שליטה מיטבית על כל מערכות הבית באמצעות שלט אחד

בטחון

בטחון

מערכת בית חכם מאפשרת מגוון תרחישים שיסייעו לכם בשמירה על ביטחון הבית

אודיו וקולנוע ביתי

קולנוע ביתי

מערכות קולנוע ביתי ואודיו מתקדמות ליצירת חוויה קולנועית בבית.

מערכות תקשורת

תקשורת

מערכת תקשורת משולבת באינטרקום טלוויזיה שמקנה שליטה בסביבה הביתית.