צור קשר:

שם
דוא"ל
טלפון

שאלות נפוצות

בשנים האחרונות, אנו עדים לשני תהליכים:

  1. שיפור באיכות החיים של כולנו

  2. התגברות המודעות הסביבתית

דומה כי בית חכם משלב בתוכו את שניהם. זהו אחד הטרנדים הבולטים כיום במגזר הביתי, צעד הכולל בתוכו אינספור יתרונות.

הנה כל מה שרציתם לדעת על בית חכם, ולא היה לכם את מי לשאול:

1

שאלה: מהו בכלל בית חכם?

תשובה: בית חכם, ברמה הכללית, הוא בית המבוסס על מערכת טכנולוגית. האחרונה, באמצעות המעבד הראשי, מאפשרת שליטה ובקרה על שורה ארוכה של מכשירים חשמליים בתוך הבית. יש לכך מספר יתרונות מהותיים: החל משיפור איכות החיים של דיירי הבית, ועד לחיסכון משמעותי בצריכת החשמל בו.

2

שאלה: מדוע בית חכם נחשב לחסכוני?

תשובה: בכל בית יש עשרות מכשירים חשמליים. בהיעדר המערכת החכמה, המאפשרת שליטה מלאה על כל אחד מהם, קל לנו מאד להשאיר אותם פועלים ללא כל סיבה. כאשר ניתן להגדיר מראש מתי יופעלו הדוד החשמלי, המזגן או התאורה, למשל, ההתאמה לסגנון החיים שלנו היא מלאה. מעבר לכך, המערכת אפילו מזהה מתי אנחנו עוזבים את הבית, ומכבה את מכשירי החשמל בהתאם.

3

שאלה: ומדוע בית חכם נחשב ל"ירוק"?

תשובה: מהרשום מעלה, נובע גם היתרון האקולוגי של מערכות הבית החכם. אחרי הכול, ומעבר לעלות הכלכלית של החשמל, הפעלה מרובה שלו מביאה, בטווח הרחוק, לפגיעה משמעותית בסביבה. זו בדיוק הסיבה שממליצים לנו בחברת החשמל להפחית ככל האפשר את צריכת החשמל, ושיום כדור הארץ כולל בתוכו שעה שלמה בה מכבים את מכשירי החשמל כולם.

לא קשה למצוא לכך סיבות: הפקת חשמל בטחנות הכוח המסורתיות מביאה לשחרור גזים רעילים לאוויר העולם, המכונים גזי פליטה. גם מצבורי הגז של חברת החשמל אינם מתגברים עם השנים. הקטנת צריכת החשמל, לכן, היא אינטרס של כולנו.

4

שאלה: אילו מערכות ניתן להתקין בבית?

תשובה: העובדות מראות כי כל מוצר חשמלי ביתי יכול להיות מוסב לתפעול באמצעות מערכת הבית החכם: החל ממזגנים ותאורה, דרך מכשירים בסיסיים יותר דוגמת קומקום חשמלי או מכונת אספרסו ועד למערכת ההשקייה בחצר.

מה שחשוב יותר, הוא שניתן לבחור גם בין סוגים אחרים של מערכות בית חכם: כך, למשל, בעוד חלקן שולטות על כלל המכשירים בבית, ובכל אחד מחלקיו, אחרות מתוכננות כך שיתפעלו רק חלק מסוים בו. בכל המקרים, יש התאמה של ממש לצרכי הלקוח, או אפילו בני הבית כולם.

5

שאלה: באיזה שלב מתכננים את המערכת?

תשובה: את מערכת הבית החכם ניתן להוסיף בכל שלב למעשה. עם זאת, נדרשים אי אילו תהליכי הכנה של תשתיות החשמל והתקשורת, שלמען הנוחות – רצוי שייעשו לפני בניית הקירות. המעוניינים להרכיב את המערכת בבית קיים יצטרכו, כתוצאה מכך, לבצע שינוי בקירות.

6

שאלה: האם חייבים להכין תשתית חשמל מיוחדת עבור בית חכם?

תשובה: לא בהכרח. בחלק מהמקרים, ניתן להוסיף את מערכת הבית החכם כשכבה נוספת, על גבי המערכת החשמלית שכבר קיימת בבית. גם כאן, הרי שככל שמקדימים להרכיב את המערכת – ורצוי עוד בשלבי התכנון האדריכלי – כך הופכים את התכנון לפשוט יותר, ומוזילים את העלויות.

7

שאלה: האם ניתן לבדוק ולתפעל פונקציות גם כשאנחנו לא בבית?

תשובה: בוודאי. גם כשאנחנו יוצאים מהבית, ואפילו אם המערכת מזהה זאת, אפשר לשלוט על כל מכשיר חשמלי, בין השאר, באמצעות טלפון נייד או רשת האינטרנט. הדבר עשוי להיות מועיל במיוחד: חשבו, למשל, על מצבים בהם אנחנו מעוניינים לחזור הביתה, ולא להמתין דקות ארוכות עד להתחממותם של מים בדוד החשמלי.

8

שאלה: ומה בנוגע לתפעול הידני של מכשירי החשמל?

תשובה: אין חשש שמא השבתה של מערכת הבקרה תביא לחוסר שליטה מוחלט על מכשירי החשמל. זאת מכיוון שהמערכות השונות ניתנות להפעלה ידנית, בין השאר בעזרת מפסקים מיוחדים הנמצאים בקיר. יש להדגיש כי תקלה במפסק נקודתי לא תשפיע על האחרים, מה שמקל על הטיפול, במצבים אלה.

חשמל חכם

חשמל חכם

מערכת המאפשרת חיסכון בחשמל תוך שמירה על בטיחות, נוחות ובקרה.

מערכות שליטה ובקרה

שליטה ובקרה

מערכת המאפשרת שליטה מיטבית על כל מערכות הבית באמצעות שלט אחד

בטחון

בטחון

מערכת בית חכם מאפשרת מגוון תרחישים שיסייעו לכם בשמירה על ביטחון הבית

אודיו וקולנוע ביתי

קולנוע ביתי

מערכות קולנוע ביתי ואודיו מתקדמות ליצירת חוויה קולנועית בבית.

מערכות תקשורת

תקשורת

מערכת תקשורת משולבת באינטרקום טלוויזיה שמקנה שליטה בסביבה הביתית.