עוד בנושא חשמל חכם:

צור קשר:

שם
דוא"ל
טלפון

שעון שבת חכם

משנה לשנה, הדרישה בישראל לבתים חכמים רק גוברת. בית שכזה, המאפשר שליטה על כל מכשיר ומכשיר, כולל בתוכו יתרונות רבים. עבור גופים רבים, שעון שבת חכם הוא אחד הפיתוחים החשובים ביותר – ולא בהכרח מסיבות מסורתיות. הנה כל המאפיינים של הפיתוח המרשים הזה.

קווים לדמותו של השעון החכם

אז מה הופך שעון לחכם? בראש ובראשונה, ניתן להזכיר את המטרה העיקרית לשמה הוא משמש, והיא הגדרת שעות הפעילות של מכשירים חשמליים שונים. את השעון החכם, הממוקם לרוב בתוך לוח החשמל, ניתן לתכנן במגוון אופנים, ולהגדיר באילו שעות בדיוק יופעלו המכשירים החשמליים. את השעון מחברים למכשיר החשמלי, והשליטה משלב זה נעשית באמצעות תוכנה ממוחשבת פשוטה.

יחד עם זאת, חשוב להדגיש שמדובר, כנובע משמו, בשעון המיועד להשפיע, במידה ניכרת, על פעילות המכשירים בשעות השבת. פעמים רבות, השעון קובע את פעילות המכשירים על פי זמני כניסת או יציאת השבת, שמוכנסים אליו מראש בשנה קלנדרית. הדברים אמורים גם לגבי חגי ישראל והמועדים המיוחדים, מה שמונע את הצורך לקבוע את השעות בכל שבוע מחדש.

ואגב, ברור שהמטרה בשעון זה חורגת בהרבה מגבולות המגזר החרדי. השעון החכם אידיאלי למוסדות ציבוריים, בתי עסק, מוסדות חינוך וכיוצא בזה, אשר נדרשים להשבתת חלק ניכר מהמכשירים בשעות בהן לא נמצא בהם איש – ולו בכדי למנוע בזבוז של חשמל חשוב ומיותר.

מגוון עצום של אפשרויות

כיום, ניתן למצוא מגוון סוגים של שעוני שבת חכמים, חלק מהם מיועדים מראש למכשירים מוגדרים. כך, למשל, שעון שבת לתריסים חשמליים, יביא להורדת או הרמה של התריסים. ניתן להגדיר זאת לפי שעה, או בהתאם לזמני השקיעה או הזריחה. מצד שני, שעון השבת יכול לשלוט על מגוון רחב הרבה יותר של מכשירי חשמל, מכל סוג.

המפרט הטכני של כל שעון חכם שונה, כמובן, מזה של חברו, והוא תלוי גם בהזמנה ספציפית של השעון שמבוצעת. כך, למשל, לגיטימי שהשעון ייכנס למצב "שבת" חצי שעה לפני שקיעת השמש ביום שישי, וייצא ממנה כשעה וחצי לאחר השקיעה ביום שבת. שעון חכם במיוחד גם יבצע, באופן אוטומטי, את המעבר ההכרחי בין שעון קיץ לשעון חורף.

יש לתת את הדעת על כך שחלק משעוני השבת החכמים פועלים בסנכרון מלא עם מערכות טכנולוגיות "חכמות" אחרות שנמצאות בבית, ומשלימים אותן. ניתן לקבוע, למשל, שפעילות מכשירים חשמליים תיעשה, בימים מסוימים, בשעות שנקבעו מראש, אך באחרים תיקבע על פי חיישנים מיוחדים שיצביעו על הנוכחות בבית.

אז איך מתחילים?

שעון שבת חכם לא מצריך שינוי מהותי בתשתיות החשמל, והוא מחובר, באופן ישיר, לרשת החשמל בבית. מרגע התקנת השעונים – מה שנעשה לרוב על ידי חברות הפועלות בתחומי הבית החכם – נדרש לקבוע את התרחישים השונים שמעוניינים להכניס לתמונה. השעונים מאפשרים הגדרת מספר תרחישים מרכזיים, הניתנים לשינוי בכל עת.

אותן חברות המציעות פתרונות לבתים חכמים, ייפגשו עם בעל הבית, העסק או המוסד האמור, ויראו מהם הצרכים שלהם בפועל. על פיהם, ייעשה חיבור המערכות הרלוונטיות לשעון השבת החכם. צעד זה כרוך בהוצאה של כמה מאות שקלים, אך זו בטלה בשישים אל מול היתרונות הכלכליים המובהקים של שעון השבת החכם.

חשמל חכם

חשמל חכם

מערכת המאפשרת חיסכון בחשמל תוך שמירה על בטיחות, נוחות ובקרה.

מערכות שליטה ובקרה

שליטה ובקרה

מערכת המאפשרת שליטה מיטבית על כל מערכות הבית באמצעות שלט אחד

בטחון

בטחון

מערכת בית חכם מאפשרת מגוון תרחישים שיסייעו לכם בשמירה על ביטחון הבית

אודיו וקולנוע ביתי

קולנוע ביתי

מערכות קולנוע ביתי ואודיו מתקדמות ליצירת חוויה קולנועית בבית.

מערכות תקשורת

תקשורת

מערכת תקשורת משולבת באינטרקום טלוויזיה שמקנה שליטה בסביבה הביתית.